меню

UKRAINIAN HONEY HOUSE
  Як вибрати справжній мед

  02.02.2022

  Мед - це натуральний продукт, що пройшов переробку організмом бджоли. Він містить 80% глюкози, сахарози і фруктози. До його складу входять вітаміни В1, В2, В6, Е, К, С, фолієва кислота, каротин і 8 мінералів. Мед сприятливо впливає на організм, його рекомендують вживати при простудних захворюваннях і для підвищення імунітету.

  Ненатуральний або неякісний мед виходить в наслідок помилок або махінацій при його виробництві та продажу. Відповідальними за це можуть бути як бджолярі, так і продавці.

  Штучний мед створюється в процесі випаровування соку дині, кавуна, винограду ін., а також під час гідролізу лимонною або іншою кислотою бурякового чи тростинного цукру.

  Купивши неякісний мед, можна не тільки не зміцнити своє здоров'я, але і навпаки, завдати йому шкоди. Для збільшення прибутку недобросовісні продавці можуть додавати в нього не тільки цукровий сироп, а й борошно, крейду, крохмаль і навіть тирсу.

  Як правильно вибрати мед

  Щоб купити натуральний якісний мед, що принесе користь Вашому здоров’ю, потрібно знати його особливості. Існують кілька перевірених способів, які допоможуть оцінити мед і відрізнити справжній продукт від підробки.

  Візуальна оцінка продукту

  Визначити якість меду за кольором дуже складно, так як різні сорти мають різне забарвлення. Наприклад, гречаний мед буде темного кольору, а липовий – світлого. Проте, слід пам’ятати, що білий відтінок продукту може свідчити про те, що бджіл підгодовували цукром.

  Натуральний мед в рідкому стані може перебувати 1-2 місяці після збору, який проходить з липня по вересень. До листопада-грудня мед стає густим (за винятком акацієвого). Тому якщо серед зими продається рідкий мед, є велика ймовірність того, що він або не натуральний, або розтоплений. Зазначимо, що при нагріванні більше 50 градусів мед втрачає велику кількість корисних властивостей.

  Консистенція меду повинна бути однорідною, без домішок. Якщо в продукті є незрозумілі згустки, краще такий мед не купувати. Також краще відмовитися від продукту з частинками сот і останками бджіл.

  Варто звернути увагу і на те в чому продається мед. Оскільки він має окислювальні властивості, тому не можна зберігати його в металевій ємності. Вона повинна бути скляною, глиняною або пластиковою.

  Якщо мед почав пінитися - це ознака того, що продукт забродив, а натуральний мед не схильний до бродіння. Не повинно бути на поверхні і рідни, тому що це може свідчити про неправильне зберігання, або про те, що продукт підроблений.

  Смакові властивості

  Наявність домішок у меді відразу впливає на його смак, тому можна варто звернути увагу на такі ознаки:

  • справжній мед на язику розчиняється рівномірно без кристаликів і цукрової пудри.
  • після вживання якісної солодощі горло починає трохи дерти.
  • незрілий чи підбродивший мед має кислий смак.
  • мед, який неправильно зберігався має присмак гіркоти.
  • смак карамелі може свідчити про те, що продукт підігрівали.

  По аромату

  Справжній мед має насичений квітковий аромат. Цей параметр є ознакою якості. Розбавлений продукт не має сильного запаху, його аромат схожий з водою, в якій розвели цукор.

  Отже, вибираючи мед, потрібно пам'ятати такі правила:

  • при покупці меду потрібно його оцінити візуально;
  • варто спробувати його на смак і понюхати;
  • мед повинен бути якісно упакований, із зазначенням дати виробництва і місця збору.
  • купувати цей корисний продукт краще у перевірених продавців;
  • вартість натурального меду не може бути занадто низькою.

  Потрібна консультація?

  Залиште заявку і ми зв’яжемося з Вами