меню

UKRAINIAN HONEY HOUSE




    Правильне зберігання меду

    11.07.2022

    Любителям і цінителям натурального бджолиного меду варто знати як правильно зберігати мед, адже він, як й інші продукти, потребує певних умов для зберігання. Від цього залежить якість меду та його цілющі властивості.

    Ємність для зберігання

    Після процесу збирання меду значну увагу потрібно приділити тарі для зберігання, в тому числі важливим є матеріал, з якої її було виготовлено, її теплоізоляційні властивості, прозорість та герметичність. Вона має бути практичною, герметичною та гігієнічною.

    Найкраще для зберігання меду підходять бочки, діжки або барила з липи, бука, тополі, осики та вільхи. Якщо ж зберігати мед в тарі з дуба або хвойних порід дерев, у продукті може з'явитися дубильний присмак або сосновий запах. Найпростішим варіантом тари для невеликих об’ємів меду вважається скло. Банки із темного скла, із щільно закритою кришкою добре захищатимуть корисний продукт.

    Ще одним хорошим матеріалом, який максимально збереже всі якості меду, є нержавіюча сталь та емальований посуд. Часто бочки для транспортування великих обє’ємів меду виробляють саме з нержавійки. А от в оцинкованому та алюмінієвому посуді мед зберігати не варто, адже при реакції з цукрами та кислотами меду, починається утворення отруйних речовин.

    Єдина вимога до всього посуду – чистота. При недотриманні, цілющі ласощі можуть забродити, що свідчить про його псування.

    Температура і вологість

    Важливу роль для якісного зберігання меду мають температура і вологість. Пасічники-садівники рекомендують зберігати мед при температурі від +5 до +10 градусів Цельсія. У цьому діапазоні забезпечується ідеальний баланс, що дозволяє максимально довгий час зберегти цілющі властивості нектару і не допустити передчасного зацукровування.

    В свою чергу відповідно до встановлених стандартів мед з вологістю 19% повинен зберігатися при температурі не вище +20°C.

    При порівняно нижчій температурі мед кристалізується швидше і стає твердим. До відома - кристалізація не є недоліком, мед у будь-якому випадку буде схильний до цього процесу, що аж ніяк не говорить про якість або про порушення умов збереження.

    У сухому приміщенні (з низькою вологістю) можливе виникнення процесу під назвою цвітіння меду, що свідчить про високу якість меду. В свою чергу висока вологість може викликати бродіння меду.

    Рівень освітлення і запахи

    Варто пам'ятати, що зберігати мед необхідно в темному місці. Німецькі вчені довели, що натуральний мед, який простояв на вікні (при звичайному денному світлі), через дві доби втрачає лікувальні властивості.

    Якщо тара відкрита, мед вбиратиме в себе всі навколишні запахи і може втратити смакові якості. Втім, якщо мед ви зберігаєте в щільно закритій банці, то нічого страшного статися не повинно.

    Термін зберігання меду

    Відповідно до встановлених стандартів, рекомендовано зберігати мед не більше двох років (при умові, що він упакований в герметичну тару). У деяких країнах термін зберігання меду становить 3-5 років.

    При цьому багато працівників бджільництва вважають, що натуральний і якісний бджолиний мед практично не має терміну придатності. Якщо умови зберігання підібрані ідеально і вони є стабільними, то і зберігатися мед буде досить довго. Якщо ж порушені деякі умови зберігання, то можлива зміна консистенції і кольору.

    Отже, щоб отримати максимум користі від меду, потрібно дотримуватися цих правил. Навіть натуральний мед, може втратити свої цілющі властивості, чи навіть стати небезпечним для здоров'я людей, якщо нехтувати рекомендаціями щодо правильного поводження з ним.

    Потрібна консультація?

    Залиште заявку і ми зв’яжемося з Вами