меню

UKRAINIAN HONEY HOUSE
  Скільки меду експортували з України в 2022 році

  28.02.2023

  Повномасштабна війна суттєво вплинула на всі галузі української економіки. Значно постраждало аграрне виробництво, в тому числі бджільництво. За оцінкою фахівців галузі, виробництво меду в 2022 році в Україні скоротилось на 20-25%., відповідно, зменшились обсяги збору меду і його експорту.

  Загалом, обсяг меду, зібраного в Україні минулого року, складав 120-140 тис. тонн.  Щодо експорту, то перше півріччя було повністю провальним, а в другому вже вдалося частково відновити продаж меду за кордон і за весь 2022 рік обсяг експорту меду становив близько 51 тис. тонн меду. Для порівняння, це на 10 тис. тонн менше, ніж експортували у 2021 році. Таке зниження спричинене  великою кількістю проблем — ускладнення логістики, відсутність доступу до меду з бджільницьких господарств, які знаходяться на прифронтових або окупованих територіях, фізичне знищення багатьох пасік, а також стриманий підхід деяких покупців, зважаючи на загальну ситуацію.

  Та попри всі складнощі виробники виготовили певний обсяг продукції, і загалом урожай 2022 року можна вважати не поганим, тому експорт меду продовжується, незважаючи на війну.

  Ще одним питанням, про яке часто говорять працівники галузі - це закупівельні ціни на мед. Не завжди вони відповідають очікуванням пасічників. Проте, варто розуміти, що процес виробництва меду — це одне, продаж меду — інше, а експорт — зовсім інше! Кожна ланка в цьому ланцюжку потребує своїх зусиль і професійний підхід. Робота експортерів, як і робота бджолярів також досить складна і тому має свою додану вартість. Переважна більшість пасічників технічно не мають можливості виконати завдання з експорту. Уся справа не лише в пошуку клієнтів за кордоном, але й в регламенті, обліку, отриманні необхідних дозволів, що створює малому виробнику суттєві складнощі для експорту. Альтернативою можуть бути об’єднання бджолярів, які разом зможуть виконувати усю необхідну роботу.

  Довідка. Україна входить в число найбільших світових експортерів меду — так, у 2021 році Україна посіла 2 місце у світовому рейтингу. Серед інших великих країн-експортерів меду — Китай, Аргентина, Індія та Бразилія.

  Потрібна консультація?

  Залиште заявку і ми зв’яжемося з Вами